DRŮBEŽ, RÝŽE, ZELENINA

Pečená kuřecí stehna s květákovým kari

Pečené kuře nemusíte podávat jen s vařeným bramborem. Stejně dobře bude chutnat, pokud jej připravíte s lahodným květákovým kari a jasmínovou rýží. Vyzkoušejte recept Romana Pauluse. Viz recept Romana na pečená kuřecí stehna s květákovým kari

POSTUP

POTŘEBUJEME

pánev s pokličkou

Kuřecí stehna vykostíme, z kostí a ořezů připravíme vývar.

Tip: Vykosťovat kuřecí stehna se naučíte v sekci rady a návody. Podívejte se na naše video.

Vykostěná kuřecí stehna osolíme, opepříme a opečeme v rozehřáté pánvi s rostlinným olejem nejprve na straně s kůží dokřupava, otočíme, 4 – 5 minut dopékáme pod pokličkou na mírném plameni a poté necháme odpočívat.

Do rozehřáté pánve s rostlinným olejem vložíme cibuli nakrájenou na menší kousky, česnek na plátky a zázvor nadrobno a necháme zpěnit. Přidáme mrkev nakrájenou na menší kostky a oloupaná rajčata na větší kousky a lehce podusíme.

Tip: Jak snadno a rychle oloupat rajčata se dozvíte v sekci rady a návody.

Přisypeme kari koření a po krátkém restování podlijeme vývarem a kokosovým mlékem. Necháme asi 10 minut provařit, dle potřeby podlijeme vývarem. Přidáme růžičky květáku a vaříme doměkka (2 – 3 minuty). Na konec přidáme 2 lahůdkové cibulky nakrájené na kolečka.

Servírování

Pečená kuřecí stehna nakrájíme na menší kousky. Květákové kari podáváme s vařenou jasmínovou rýží ozdobené lahůdkovou cibulkou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *