DEZERTY

Puntíkatá roláda

V Lidl Cukrárně najdete i netradiční dezerty, jedním z nich je i roláda s puntíky. V následujícím videu zjistíte, že příprava takové rolády není vůbec složitá. Pusťte se tedy do toho.
Viz recept Markéty na puntíkatá roláda

POSTUP

POTŘEBUJEME

2 pečicí plechy (30 x 40 cm)
pečicí papír
cukrářský sáček s hladkou špičkou
potravinová fólie

Piškot

Z bílků vyšleháme tuhý sníh. Žloutky vyšleháme s cukrem do pěny, postupně přilijeme vlažnou vodu, přisypeme mouku a bramborový škrob a přidáme sníh z bílků. Těsto rozdělíme na poloviny a do jedné vmícháme kakao. Asi 3 lžíce tmavého krému dáme do cukrářského sáčku s hladkou špičkou a na plech vyložený pečicím papírem nastříkáme tečky. Stejný postup opakujeme i se světlým krémem – 3 lžíce světlého krému dáme do sáčku a na druhý plech s pečicím papírem nastříkáme světlé tečky. Vzniknou tedy 2 rolády – světlá s tmavými puntíky a tmavá se světlými puntíky. Oba plechy dáme do mrazáku, aby tečky ztuhly.

Na ztuhlé tečky nalijeme zbylé piškotové těsto – na světlé tečky nalijeme tmavé těsto a na tmavé tečky světlé těsto. Pečeme v troubě předehřáté na 160 °C asi 18 minut. Po upečení necháme piškot trochu vychladnout a opatrně sundáme pečicí papír.

Krém

Trochu smetany přelijeme do misky a rozmícháme pudinkový prášek. Zbylou smetanu vlijeme do hrnce, přisypeme cukr a zahřejeme. Smetanu s pudinkovým práškem vlijeme do hrnce a svaříme hustý pudink. Přikryjeme potravinovou fólií, aby se nevytvořil škraloup.

Rolády

Piškotové pláty pomažeme arašídovým krémem, který necháme chvíli rozehřát v mikrovlnné troubě. Poté pomažeme připraveným pudinkem a posypeme mraženým lesním ovocem, které do krému lehce zatlačíme. Zatočíme a vložíme ztuhnout do lednice. Ztuhlé rolády potřeme rozehřátým meruňkovým džemem, aby neosychaly.

To se mě líbí:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *