DEZERTY

Sváteční malinový dezert

Hledáte inspiraci na lehký sváteční dezert? Připravte si dezert ze sněhového těsta s lahodnými malinami a sladkou čokoládovou ganache.
Viz recept Markéty na sváteční malinový dezert

POSTUP

POTŘEBUJEME

pečicí plech 30 x 40 cm
pečicí papír
6 – 8 skleniček (objem asi 200 ml)

Bílky začneme šlehat v robotu a postupně přisypeme polovinu cukru, přilijeme vinný ocet, přisypeme zbylý cukr a šleháme, až vznikne tuhé těsto. Přendáme na plech vyložený pečicím papírem a stěrkou vytvoříme asi 3 cm vysoký korpus. Pečeme v troubě předehřáté na 180 °C 10 minut, poté teplotu snížíme na 150 °C a pečeme dalších 10 minut. Troubu pootevřeme a korpus necháme asi 10 minut dojít.

Hořkou čokoládu rozehřejeme ve vodní lázni, přidáme med, přilijeme 100 ml teplé smetany a vymícháme hladkou ganache. 350 ml smetany vyšleháme dotuha. Upečené těsto sundáme z pečicího papíru a nakrájíme na menší kousky.

Na dno skleniček dáme 2 lžíce ganache a asi 3 kousky těsta. Do ušlehané smetany opatrně vmícháme ještě zmrzlé maliny a do každé skleničky dáme asi 2 lžíce této směsi. Nakonec zalijeme trochou ganache, ozdobíme lístkem máty a čerstvou malinou. Skleničky necháme před podáváním asi 10 minut stát, aby maliny trochu povolily.

To se mě líbí:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *